برج مرسک ۲۰۱۷

معماری زیبا همیشه آدم را به وجد می‌آورد. برج مرسک، بخشی از دانشگاه کپنهاگ، یک ساختمان تحقیقاتی پیشرفته، روی پایه‌ای ستاره‌ای شکل و شامل امکانات آموزشی و مرکز کنفرانس است که معماری تحسین‌برانگیزی دارد.

Bird’s eye view

شفافیت نما در پایه‌ی برج علاوه بر ایجاد حس گشودگی و دعوت‌کنندگی، اجازه می‌دهد تا داخل ساختمان با چشم‌انداز سبز خارجی ترکیب خوشایندی بیافریند. برج تمام امکانات تحقیقاتی را در آزمایشگاه‌های جدید و مدرن خود فراهم آورده است.

laboratory

در هر طبقه عملکردهای برج در حلقه‌ای کارآمد با یکدیگر لینک شده‌اند، تا دسترسی‌ها آسان‌تر و امکان کار گروهی فراهم شود. یک پیاده‌راه مارپیچ تندیس‌گونه، پیوستگی‌ای بصری و فیزیکی تا آتریوم طبقه پانزدهم ایجاد می‌کند که بدینوسیله فضای سه‌بعدی گسترده‌ای پدید می‌آید. در مجاورت پله‌ها در هر طبقه فضای بازی با عنوان «پلازای دانش» پیش‌بینی شده که محل محفل و جلسات گروهی کاربران است.

staircase

نمای برج به ساختاری شبکه‌ای از کرکره‌های مسی به ارتفاع هر طبقه تقسیم شده است. کرکره‌های نما به عنوان محافظی متحرک در برابر تغییرات آب و هوایی عمل می‌کنند که؛ در بسته به شرایط اقلیمی، به طور اتوماتیک باز و بسته شده و شرایط مطبوعی را در داخل فراهم می‌آورد. در عین حال، کرکره‌ها با تقسیم نما، تعدیل مقیاس و ایجاد عمق، احساس بهتری در بیننده ایجاد می‌کنند.

façade

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *