پروژه دوست داشتنی بیروت ۳

نام پروژه: بیروت ۳

معماران: فاستر و همکاران

موقعیت: بیروت، لبنان

مساحت: ۱۰۰۰۰۰ مترمربع

سال ساخت: ۲۰۱۷

«توضیحات متن توسط معماران ارائه شده است».

این طرح، در پاسخ مستقیم به سایت و فرهنگ بیروت، مسکنی پایدار و تجارتی خرد را در قلب شهر ایجاد می‌کند. این توسعه همچنین زمینه‌ساز تقویت نقش بیروت به عنوان یک مرکز گردشگری، تجارت، خرده فروشی و سرگرمی است؛ مادامی که ارائه فضاهای سبز تازه در همکف، شهر را نیز برخوردار می‌کند.

این طرح در منطقه مرکزی بیروت و در یک سایت معتبر در پهنه طرح جامع «سالیدر» برای بازسازی مرکز شهر واقع گردیده است. به قلمرو عمومی و ایجاد مسیرهای جدید عابر پیاده از طریق ترکیب سایت با فضاهای سبز تازه که مرکز تاریخی را به بندر متصل می‌کنند، توجه ویژه‌ای شده است. در قسمت جنوبی، برج اصلی عقب نشانده شده، تا یک محوطه سبز ایجاد شود.

۳Beirut -1

این طرح از سه برج مزین با سنگ آهک ساخته شده است که در تراز همکف، مغازه‌ها، کافه‌ها، رستوران‌ها، مرکز تناسب اندام، گالری هنری و باغ های عمومی را گرد هم می‌آورد. لابی‌ها به وسیله صفحات آبنما که آب در آن‌ها از داخل به بیرون جریان می‌یابند و باعث ایجاد صدای آرام بخشی می‌شوند، به یکدیگر اتصال می‌یابند.

۳Beirut -2

نمای شمالی شیشه‌ای بیروت ۳، چشم‌انداز زیبایی به بندر را فراهم می‌آورد، در حالی که نمای پله‌ای جنوبی، با تراس‌ها و سقف‌های سبز، کمک می‌کند که برج‌ها، به نحو مطلوبی به دانه‌های شهری متصل شوند. این طبقه بندی(تقسیم‌بندی) برج‌ها همچنین به حفظ حریم خصوصی ساکنان کمک کرده و مانع اشراف واحدهای همسایگی به هم می‌شود.

۳Beirut -3

لوک فاکس سرپرست استودیو و شریک اجرایی ارشد در مجموعه «فاستر + همکاران» اظهار داشت: «ما خوشحالیم که بیروت۳؛ نتیجه همکاری نزدیک بین مشتری و فاستر + همکاران، به اتمام رسیده است. نتیجه ساختمانی با کیفیت بالاست که به شهر باز می‌گردد».

فاریس اسمادی مدیر عامل شرکتِ « SV Properties & Construction» گفت: «شرکت ما مفتخر است که این توسعه مسکونی برجسته را با معماران مشهور جهان «فاستر و همکاران» به پایان برساند. این امتیاز ویژه‌ای بود که ما برای تحقق بخشیدن به این طرح نمادین در قلب بخش مرکزی بیروت با یکدیگر همکاری داشته باشیم و این میراث باارزشی نه فقط برای ما، که برای همه‌ی شهر است.

این توسعه به پویایی منحصر به فرد شهر تجسم بخشیده است. طیف گسترده‌ای از امکانات، از جمله یک مجموعه تفریحی، شامل یک استخر ۲۶ متری و سالن بدنسازی، و نمایشگاه مک لارن در طبقه همکف، اخیرا راه‌اندازی شده که زندگی و طراوت را به این منطقه آورده است. با موفقیت مجموعه‌های نمایشگاهی اخیر، گالری‌های هنری موقتی نیز در طبقه همکف جا گرفته است. یک برنامه منظم از رویدادهای هنری و فرهنگی برای آینده طرح‌ریزی شده که بیروت۳ را به یک کانون اجتماعی واقعی برای شهر تبدیل می‌کند».

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. hamid گفت:

    با سلام
    تشکر از مطلب ارائه شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *